top of page

İSTANBUL ATEŞEHİR CİLT BAKIMI HUZUR SPA CENTER MASAJ SALONUNDA

Bay bayan tüm müşterilerimizin katılabileceği cilt bakımı ve güzellik bakımı seanslarımız, profesyonel uzman personelleri ve son teknolojik ekipmanları ile gündelik hayatımızda oluşan; stres, sigara kullanımı, uykusuzluk, yaş faktörü, sivilce gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan ince çizgiler ve kırışıklık sorunlarına Huzur Spa Center cilt bakımı seanlarıyla, İstanbul Ataşehir şubemizde verdiğimiz profesyonel hizmet sayesinde çözüm bulabilirsiniz.

Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cilt çevremizle olan ilişkilerimizin işteki performansımızın ayrıca moral modumuzun yüksek olmasında çok önemli katkıları vardır. Güzel sağlıklı görünen bir cilt, güzelliğin en önemli unsurudur. Ayrıca cildimizin normal işlevini sürdürebilmesi için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir. Gelen tüm müşterilerimizin cilt yapısını test edip inceleyerek seanslarımızı buna göre uygulamaktayız.

Cilt bakımının faydaları ise:
Cildin doğal su ve yağ dengesini korumak; böylece ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek,
Gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması.
Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması,
Cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması,
Yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen, kollajenin dışarıdan temini, dolaşımın arttırılması,
Ciltte gençlik ve güzelliğin devamının sağlanması sayesinde kişinin kendisini daha iyi ve zinde hissetmesi.

Anti-Aging uygulamamız ile "geriye yaşlanma" Huzur Spa Center cilt bakımı seanslarıyla artık yaşlı bir cilde elveda.

CİLT BAKIMI UYGULAMALARIMIZ

Huzur Spa Center'da yapılan cilt bakımları; tedavi odaklı, deneyimli personeller tarafından yapılmaktadır.

 

Klasik Cilt Bakımı: Kişiye özel yapılan bu bakım, cildin temizlenmesi ile başlayarak, tonikleme, peeling, buhara tutma, siyah noktaları temizleme, maske uygulama, göz çevresi ve yüz serumu uygulaması, yoğun nemlendirme ile devam ederek güneş korumasıyla son bulur.

Anti-Aging Tedavisi: İğnesiz botoks ve derin çizgileri açma olarak iki aşama içerir. Bizi diri, dinç, uyanık ve sağlıklı kılacak bir kılavuzdur.

Kolajen Bakımı: Cildin elastikiyetini arttırmak için yapılan bir cilt bakımı türüdür ve kişinin cilt analizi sonucuna göre uygulanır.

Leke Tedavisi: Sonradan oluşan cilt lekelerinin giderilmesi için uygulanan cilt bakımı türüdür.

Akne Tedavisi: Farklı sebeplerden dolayı oluşan aknenin cinsi tespit edildikten sonra, kişinin cilt tipi de göz önünde bulundurularak uygulanan tedavidir.

Kimyasal Peeling: Meyve asitleriyle yapılan cilt soyma işlemidir, derinlemesine temizlik sağlarken, lekelerin giderilmesinde etkilidir.

Karbon Peeling: Karbon solüsyonun cilde uygulanması ve 15 dakika bekletilmesinin ardından özel bir lazer kullanılarak uygulanır. Düzenli uygulamaların ardından gözeneklerin çapında daralma, deri içinde kolajen ve elastin liflerde artma, yağ salgısında düzenlenme ile akne tedavisine destek, öbeklenmiş renk hücrelerinin oluşturduğu leke görünümünde azalma sağlanır. Uygulama bekleme süresi 30 dakikadır. Ağrısız bir işlemdir. Uygulama sonrası hemen günlük hayata devam edilebilir. İki hafta aralarla 6-10 seans uygulanabilir.

 

Her cilt yapısına göre tüm müşterilerimizin cilt analizleri yapılarak, sizlerinde isteklerinin dahil olduğu tavsiyelerimizle tüm seanslarım hijyenik bir ortamda uygulanır. Ataşehir cilt bakımı merkezimizde güzellik bakımı işlemlerinden sonra tam bir hizmet isterseniz, personellerimizden masaj seans kampanyalarımızı sormayı unutmayın! Masaj seanlarımız cilt bakımı ile bir kampanya yapılarak Huzur Spa Center sizlere paket kampanya fırsatları sağlamaktadır.

CİLT BAKIMI SEANSLARIMIZA KATILIN

Cilt Problemlerinizi Çözümleyelim!

CİLDİNİZİ BİZİMLE GENÇLEŞTİRİN!

İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir Merkezimizde Cilt Bakımı ve Güzellik Bakımı İşlemleri, Özel Fırsatlarla Bay Bayan Tüm Müşterilerimiz İçin Hazırız.
Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya yönelik işlemlerden oluşur.

Ciltte Oluşan Leke Tedavileri, Güneş Lekeri Tedavileri Huzur Spa Center İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir Güzellik Merkezinde Çözüm Buluyor!
Ciltte Oluşan Leke Tedavileri

Ciltte oluşan leke tedavileri, zamana bağlı olarak veya fiziksel etmenlerden kaynaklanan sivilce izi, güneş yanığı, yara izi gibi cilt sorunlarının giderilerek cilde parlaklık ve canlılık kazandırmak amacı ile uygulanan tedavi yöntemleridir. Leke tedavisi pek çok yöntemle uygulanabilmektedir.

Huzur Spa Center Peeling Tedavileri İstanbul İçindeki Tüm Güzellik Merkezlerindeki Cilt Bakımı İşlemleri Arasında Hizmetiyle Fark Yaratıyor!
Peeling Tedavileri

Ciltteki gözeneklerin genişliği, yağların düzensizliği ve cilt sarkmaları gibi problemlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Derinin temizlenmesi sonrası cilde nüfus etme özelliği olan karbon serumu sürülerek, cildin serumu emmesi sağlanır ve cilde lazer uygulanır.

ATAŞEHİR GÜZELLİK MERKEZİMİZDE CİLT BAKIMI TEDAVİSİ

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını yeniden kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları ve hava kirliliği gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırma işlemleridir.

Cilt Bakım Süreci

Medikal cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizleri yapılarak cilt ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır.

Cilt; yağ, makyaj artıkları gibi etkenlerden temizlenerek bitkisel peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır.

Buhar terapi ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ butonlarının ciltten uzaklaştırılmasından sonra cilde yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon sağlanır.

Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Günlük Cilt Bakımı İçin Bazı Öneriler

 • Cilt tipine uygun ürünler seçilmelidir.

 • Ter, yağ ve hava kirliliği gibi kişisel salgılar ve dökülmekte olan ölü cilt hücreleri temizlenmelidir.

 • En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki doğal nemlendirme sistemleri nemlendiricilerle takviye edilmelidir. Genel kural olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir.

 • Güneş ışınlarının verdiği hasarları önlemek için yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

 • Kuru cilde sahip kişilerin, kurutucu ve alkol içeren ürünler ciltten nemi söküp atacağı için tercih edilmemelidir.

 • Narin cilde sahip kişilerin, yumuşak sabun içermeyen likit bir temizleyici sonrası gliserin , hiyalironik asit gibi ürünlerle formüle edilmiş nem kaybını azaltan nemlendiriciler kullanılmalıdır.

 • Yağlı cilde sahip kişilerin, özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyiciler tercih edilmelidir. Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durulmalı, losyon şeklinde suyu çekip tutan maddeler içeren nemlendiriciler kullanılmalıdır.

 • Ergenlik çağındaki kişilerde görülen hormon değişikliklerinden dolayı yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir.

 • Yağ içermeyen güneş koruyucuları kullanılmalıdır.

 • Cildin fazla parlak görünümünden dolayı, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanılmamalıdır.

 • Cilt temizliği günde 2 - 3 kezden fazla yapılmamalıdır.

bottom of page