top of page

LENF DRENAJ MASAJI İLE İNCELME YÖNTEMİ NEDİR?

Lenf drenaj sistemi vücutta yaşadığımız çeşitli hastalıklarda, vücut şişmelerinde biriken ödemlerin atılmasını sağlayan ritmik masaj tekniği ile hücre ve dokulara besin sağlayan cihaz sayesinde vücudu adeta yenileyen beyaz kan dolaşımıdır. Tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Özellikle bacaklarda uygulanan bir sistemdir. Uyguladığı masaj tekniği ile uygulanan bölgeyi vücudun üst tarafına doğru masaj hareketi yaparak ödemlerin idrar yolu ile vücuttan çıkarılmasıdır. Lenf drenaj incelme yöntemi birçok tedavilerde kullanılmaktadır. Bunlardan en önemli olanları, hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde, selülit tedavilerinde, destekleyici olarak incelme tedavilerinde, yine destekleyici olarak ve nekahat dönemi uygulanma şartı ile hamilelik sonrası varislerin tedavilerinde ve son olarak vücut içindeki toksinlerin atılmasında kullanılmaktadır.

Lenf Drenaj Masaj Uygulamasında Kimler Dikkat Etmelidir?

Lenf drenaj masajı ile bölgesel incelme için yada ödemlerinden kurtulmak isteyen yüksek tansiyon hastaları, hemoroid basur hastalarında, diyabet şeker hastalarında, kemik erimesi hastalarında ve özellikle hamile kişilerin lenf drenaj işlemini yapılırken uyguladığı teknolojik yapısı nedeniyle bu hastaların uygulamayı gerçekleştirmelerinde sakınca olduğu için uzman hekim kontrolü yaptırmadan kesinlikle katılım sağlamamaları gerekir.

Lenf Drenaj Sayısı Kaç Seans Olmalıdır?

Lenf Drenaj seans sayısı tedavi türüne ve kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 - 15 seanstan sonra sonuç alınması mümkündür. Lenf drenaj bölgesel incelme seansları yaklaşık 20 - 25 dk. sürmektedir. Kişiye göre 2 - 3 gün aralıklarla işlemler yapılmaktadır.

Lenf Drenajın Faydaları

Lenf drenaj masajı ile insan vücudunda birçok pozitif hızlanmalar oluşur. Bu oluşmalar sayesinde vücudumuzda yağların yakılması, vücuttaki ödemlerin atılması, yabancı maddelerin atılması, cildin güzelleşmesi, kasların çalışmasından dolayı kan dolaşımının artması, vücutta sıkılaşma, selülitin azalması, cilt lekeleri ve yaraların iyileşmesi, kabızlık azalması, stres azalması, menopoz sıkıntılarının azalması, gerginlik ve sinirliliğin azalması, romatizmanın iyileşmesi, üşütme ve grip semptomlarının azalması, doğum sonrası vücut düzelmesi gibi olumlu etkileri bulunmaktadır.

Lenf Drenajın Vücuda Bir Zararı Olur Mu?

Bu masaj uygulaması ilk yapıldığı gündem bugüne herhangi bir olumsuzluklara yol açacak problem olmamıştır. Daha öncede belirttiğimiz gibi çeşitli kronik hastalıkları olan kişiler mutlaka kendi doktorlarına danışarak lenf drenaj masaj uygulamasından yararlanabilirler. Lenf drenaj uygulaması yapıldığında vücuda herhangi bir acı yada ağrı hissi yoktur ve yan etkileri bulunmamaktadır.

LENF DRENAJ MASAJ SEANSLARINA KATILMAK İÇİN BİZİ HEMEN ARAYIN

bottom of page