top of page

PASİF JİMNASTİK NEDİR?

Pasif jimnastik, vücudumuzun kaslarını herhangi bir efor sarf etmeden elektro terapi adı da verilen bir cihazla kaslara elektriksel dalgalar ile uygulanan uyarma işlemine denir. Bu işlem sayesinde vücudun kilolu bölgelerinde incelme görülmektedir. Bölgesel olarak incelmesini istediğimiz vücudumuzun bölgelerine, pedler bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilerek kasların çalışması sağlanır. Bu sayede vücutta herhangi bir fiziksel güç harcanmış gibi kaslarda enerji harcatmaktadır. İnsan vücudunda aktif olarak çalışan kaslarımızın dışında çalışmayan kaslarımızın da, pasif jimnastik uygulaması sayesinde radyo dalgaları ile tekrar hareketlendirmektedir.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Yapılmalıdır?

Pasif jimnastik uygulaması kişinin vücut analizinde çıkan sonuca göre uygulama yapılmaktadır. Fakat seanslar ortalama haftada 3-5 kez yapılması tavsiye edilir. Uygulamanın tek seansı 30 dakika civarında yapılmaktadır. Uygulama yapılan kişinin vücudundaki bölgesel incelme sonucu kişiye göre değişiklik gösterilmesine karşın yaklaşık 10 seans sonucunda gözle görülür şekilde olumlu sonuçlar alınmaya başlanmaktadır.

Pasif Jimnastik ile İncelme

Pasif jimnastik ile incelme işlemi tek başına geçerli olan bir yöntem değildir. Kişinin diyet ve spor uygulamalarının yanı sıra yapıldığında ciddi bir şekilde incelmeye yardımcı olan bir uygulamadır. Bir başka değişle yapılan incelme tekniklerin sonucunda bir türlü eritemediğimiz bölgenin kaslarında elektrik radyo dalgalanmalar ile çalışması sonucunda o bölgenin incelmesi işlemidir. Ayrıca kilo verildiğinde sarkan yağlı bölgelerinde eritilmesi gibi avantajları vardır. Pasif jimnastik beraberinde diyetisyen kontrolünde hazırlanacak olan uygun kalori ve besin ögesi içerikli beslenme programı sayesinde aynı zamanda ideal kiloya kavuşmak da mümkündür. Özellikle diyet yaparken spor yapmaya vakit ayıramayan veya bir fiziksel sorun sebebi ile spor yapamayanlar için mükemmel bir alternatiftir.

Pasif Jimnastik İle İncelme Zararlı mıdır?

Uygulama yapılırken yada uygulama sonrasında pasif jimnastik incelme yönteminin herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Fakat pasif jimnastik işleminin tüm vücut için tek incelme olacağı olan işlem olarak düşünen kişiler için dikkat edilemesi gerekilen en önemli konu bu işlemin tek başına yapılmaması gerektiğidir. Çünkü pasif jimnastik işlemi, çalışmayan kasların yada incelme istediğimiz bölgenin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Vücudun bir bütün olarak kilo kaybına uğramaması, sadece pasif jimnastik uygulanan vücut bölgesinde bir hareketlenme olmasını sağlamasıdır. Bu nedenle mutlaka diyetisyeninizden aldığınız diyet programını uygulayarak düzenli spor yapılması ile kişi vücudunda tam bir incelme ve kilo vermek mümkündür. 

Yapılan tüm işlemlerde elektrikli radyo dalgaları söz konusu olduğundan kalp pili olanlar ve hamileler dışında herkes uygulamayı yaptırabilir. Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay ile uygulatabilir.

PASİF JİMNASTİK SEANSLARINA KATILMAK İÇİN BİZİ HEMEN ARAYIN

bottom of page