top of page

Doğum Öncesi Masaj


Hamile bir insan masaj yaptırmalı mı? Masaj yaptırdığında ne gibi zararları olur? Tüm bu soruların cevaplarını Huzur Spa Center olarak anlatmaya çalışacağız.

Kendi kendine bakım uygulamak için en kolay ve en rahatlatıcı yollardan biri kendinizi doğum öncesi bir masaja tabi tutmaktır. Doğum Öncesi Masajın gücü çokça tartışılmış ve birçok arkadaşınız bunu önermiş olabilir. Ancak gerçek yararlar nelerdir?

Huzur Spa Center, prenatal yani doğum öncesi masajların sizin için ve hamileliğinize sağlayabileceği çeşitli faydaları ve uzun vadeli olumlu etkileri keşfederek yapmış olduğu uygulamaları ile masajın hamilelik döneminde de ne kadar faydalı olacağını anlayacaksınız.

Kuşkusuz, bilekleriniz muhtemelen şişecek ve hamilelik sırasında rahatsız hissedeceksiniz, ancak kalıcı bir sorun halinde bu dönemi sürdürmek zorunda değilsiniz!

Her şeyden önce, doğum öncesi bir masaj yaptırmayı düşünüyorsanız, sertifikalı Doğum Öncesi Masaj terapisti olan Masaj Salonları arasında bir tercih yaparak, dokturunuza da danıştıktan sonra bu uygulamaları alabilirsiniz.

Prenatal ( Doğum Öncesi ) Masaj Terapisinin Faydaları

Şimdi Doğum Öncesi Masajın sizin için olabilecek olumlu etkileri derinlemesine inceleyelim!

Özellikle anneliği bekleyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak hazırlanan Doğum Öncesi Masajlar, stres düzeyini en aza indirebilir ve sırt ağrısı ile ilişkili ağrı ve ağrıları hafifletebilir. Dünya üzerinde yapılan araştırmalarda, beş haftada iki haftalık masaj alan hamile kadınlar, bu süre zarfında genelde "stres hormonları" olarak adlandırılan norepinefrin ve kortizol seviyelerini düşürdüler ve bunun yerine dopamin ve serotonin, duygudurum geliştirme hormonları düzeyleri arttı.

Çalışma ayrıca, bu hormon değişikliklerinin, daha düşük doğum komplikasyonlarına ve düşük doğum ağırlıkları gibi yenidoğan komplikasyonlarına yol açtığını belirtti.

Ödem veya eklemlerin şişmesi hamileliğin doğal bir olayıdır, ancak masajla bu durumda ciddi ölçülerde rahatlama oluşmaktadır! Dolaşımın azalması ve kan damarlarındaki baskının artması nedeniyle prenatal masaj terapisi, yumuşak dokuların şişmiş eklemlerde sıvı toplanmasını azaltmak için uyarılmasıyla şişmeyi azaltır.

Sinir ağrınızı nasıl rahatlatacağınızı bilmek, hamileler için çok yararlı olabilir ve prenatal masaj yani doğum öncesi masaj terapisi birçok kadına yardımcı olan kanıtlanmış bir yöntemdir. Huzur Spa Center uzman ve sertifikalı masözleriyle tüm hamile kadınlara bu konuda çözümü sunmak için uzun bir eğitime ve uygulamalara hazır!

Doğum öncesi masaj terapisi, kas gerginliğini bırakarak ve iltihaplanmış sinir basınçlarını azaltarak yardımcı olur. Aslında, birçok kadın hamilelikleri sırasında doğum öncesi masaj yüzünden sinir ağrısının azaldığını bildirmiştir.

Ağrıyı beklemek ya da şişmeyi beklemek istemiyorsanız doktorunuzla konuşun ve Huzur Spa Center' ı ziyaret ederek doğum öncesi masaj terapi seanslarını keşfetmeye başlayın. Sertifikalı doğum öncesi masaj terapistlerimiz acınızı rahatlatacak ve hamileliğinizi daha eğlenceli bir deneyim haline getirecektir.

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page